Izlaidums kā komats, nevis punkts

Sācies skaistais izlaidumu laiks. Dzeltenās pieneņu saulītes un reibinošās ievas jau nomainījuši smaržīgie ceriņi. Arī cilvēka dzīvē jaunība ir ziedēšanas laiks, un katra skolotāja dzīvē nav lielāka prieka un gandarījuma par to, kā tad, kad redzi, kā acu priekšā atplaukst jauns, krietns cilvēkbērns.

25.maija pēcpusdienā Universum mūzikas un mākslas vidusskolas Lielajā zālē savu izlaidumu svinēja četri šī gada absolventi – pedagoģes Ritmas Pētersones-Cepītes skolotie pianisti Emīls Čečiņš un Tobias Vatuļins, pedagoga Jāņa Silakalna audzēkne - flautiste Līva Miķelsone un pedagoģes Ingunas Birznieces skolotā vijolniece Ketija Petrova. Kā ierasts, katrs absolvents iepriecināja visus klātesošos ar savu priekšnesumu – Tobiasa atskaņojumā dzirdējām J.S.Baha “Aria vivace” no Koncerta Do mažorā, Ketija izpildīja maigo H.Pavasara “Melodiju”, Līva – J.Pakalna “Sapni”, bet E.Čečiņš – P.Barisona “Prelūdiju”. Neaizstājama pie klavierēm koncertmeistare Gunta Siliņa, kas visās ieskaitēs un eksāmenos bērniem bijusi tas tuvākais balsts un cīņubiedrs.

Klātesošos vispirms uzrunāja skolas dibinātājs un mācītājs Andrejs Vatuļins. Viņa runas iespaidā arī šī raksta virsraksts – "nekas jau nebeidzas, iesāktais jāturpina". A. Vatuļins atgādināja par to, cik mūzikai piemīt liels spēks, un kā tā ietekmē ikvienu klausītāju vai nu uz labu, vai arī uz ļaunu.. Pēc absolventu koncerta šo pašu domu turpināja SIA Izglītības un attīstības centra Universum valdes priekšsēdētājs Andis Apsītis. No viņa uzrunas atmiņā paliekošs fakts, ka tikai 6% no mūzikas skolas beigušajiem kaut kādā veidā turpina muzicēt arī vēlāk. Tad nu mūsu pedagogu galvenais uzdevums būtu šo skaitu ļoti vairot! Te vietā būtu piebilst, ka Universum mūzikas skolas orķestris ir tieši tas, kur jau spēlē gan esošie, gan bijušie audzēkņi.

Sirsnīgus ceļavārdus absolventu turpmākām gaitām teica Mūzikas un mākslas jomas vadītāja Anete Cīrule, uzsverot ticības, cerības un mīlestības nozīmi un svarīgumu jauniešu tālākās gaitās.

Izlaiduma turpinājumā visus iepriecināja skolas jaunākais kolektīvs – zēnu koris pedagoģes Anitras Rauses vadībā ar atraktīvo Danielu Medni pie klavierēm. Sekoja liecību izsniegšana visu pārējo klašu bērniem. Gads ir pabeigts veiksmīgi, bijis daudz prātā paliekošu notikumu, un savus paldiesvārdus skolotājiem teica arī skolas vecāku padomes pārstāve Ilze Medne. Neiztrūkstoši visu fotogrāfijās iemūžināja Laila Grigorjeva, bet punktu uz "i” uzlika skolas orķestris diriģenta Aivara Cepīša vadībā, atskaņojot G.F.Hendeļa “Menuetu un burrē”, latviešu tautasdziesmu A.Cepīša apdarē un F.Vilbija “Cecīlijas regtaimu”.

Inguna Birzniece, Universum mūzikas un mākslas vidusskola

2023-06-01
Trīs smaidīgi bērni